ПАТ «Державна продовольча-зернова корпорація» з початку 2013 року закупила у сільгоспвиробників 3 млн. тонн зерна. Про це повідомив сьогодні перший заступник голови правління корпорації Роберт Бровді.

Згідно наданої ним інформації, ПАТ "ДПЗКУ" розпочала активну закупівельну кампанію навесні 2013 року і станом на сьогоднішній день придбала в аграріїв 3 млн. тонн зернових, в тому числі 1 млн. за форвардними контрактами і 2 млн. тонн на умовах споту. Із загального обсягу закупленого корпорацією зерна понад 58% (1,75 млн. тонн) складає кукурудза, 35% (1,05 млн. тонн) - пшениця, 7% - ячмінь, соя, гречка, жито та інші культури.
"Нашими закупівельними програмами було охоплено усі без винятку регіони України. Найбільші обсяги зерна поставили для корпорації аграрії Одеської, Харківської, Кіровоградської, Полтавської та Вінницької областей. Загальна сума коштів, яку отримали вітчизняні сільгоспвиробники, реалізувавши своє зерно корпорації, склала понад 4,03 млрд. грн.", - повідомив перший заступник голови правління ПАТ "ДПЗКУ".
За його словами, «незважаючи на те, що 2013 рік був дебютним для корпорації у здійснені масштабних зернових закупівель, ми зуміли ефективно увійти в ринок. За цей час ДПЗКУ стала партнером понад 1,5 тис. сільгоспвиробників, налагодила співпрацю з 316 сертифікованими елеваторами, 5 портами, 23 транспортно-експедиторськими компаніями."

"Загалом держкорпорація успішно виконала свої закупівельні плани на 2013 календарний рік. При цьому, реалізовано декілька важливих завдань: виконано програми фінансової підтримки аграріїв, завантажено потужності власних лінійних та портових елеваторів, забезпечено сировиною переробне виробництво, сформовано зерновий баланс для експорту на зовнішні ринки", – відзначив Роберт Бровді.

Перший заступник голови правління ПАТ "ДПЗКУ" наголосив, що закупівельна діяльність корпорації на внутрішньому ринку не припинятиметься. На умовах споту придбання зерна врожаю 2013 року здійснюватиметься до кінця маркетингового сезону (червень 2014), а уже з лютого розпочнеться укладання форвардних контрактів на пшеницю та кукурудзу врожаю 2014 року.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»